top of page

KATUSEL LIIKUMINE

Katuse hooldusplatvorm

20220617_190031_väike_edited.jpg

Katuse hooldusplatvorm on eelkõige vajalik korstnapühkijale, mis võimaldaks korstent turvaliselt hooldada, lisaks nõuab seda majaomanikelt ka seadus!

 

Vastavalt seadusele peab ehitise valdaja võimaldama korstnapühkija juurdepääsu ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamiseks vajalikesse ruumidesse või ehitise osale ning tagama nendele juurdepääsuks vajalikud vahendid.

Samuti tuleb korstnale ligipääsu tagamiseks katus varustada spetsiaalse turvavarustusega, mis peab tuleohutusnõuete kohaselt olema püsivalt kohale kinnitatud ning aastaringselt kasutatav. Rohkem kui 11-kraadise kaldega katustel tuleb räästast korstnani paigaldada statsionaarne redel või katuseastmed. Kui viilkatusele pääseb luugi kaudu, peab katuseluugist korstnani viima statsionaarne käigusild.

Kui maja fassaadi kõrgus ületab 8,5 meetrit, peab lisaks statsionaarsele katuseredelile või käigusillale olema püsivalt kinnitatud ka seinaredel. Korstna katuseharjapoolsesse külge tuleb paigaldada teenindusplatvorm, mis peaks ohutuse tagamiseks korstnapühkimisel olema korstna servast vähemalt 1,2 meetrit allpool. 

Kui olete otsustanud ka oma hoone katusel liikumisturvalisust parandada, siis küsige pakkumist täites  

bottom of page